دیدار رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا

رئیس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا، با اشاره به توضیحات ارائه شده از سوی وی، تصریح کردند: این توضیحات نشان می دهد شما اطلاعات عمیقی از گذشته و حال جامعه مسلمین دارید و نشان می دهد که علاقه شدیدی به حضرت مهدی (علیه السلام) دارید و بحمد الله راه را درست رفته اید و آینده خوبی خواهید داشت؛ شما می توانید به سیاه پوستان مظلوم آمریکا کمک کنید و حق آنها را از ظالمان و ستمگران بگیرید.

ایشان در ادامه گفتند: من چند نکته را در اینجا لازم می دانم عرض کنم، نخست این که در حال حاضر بین شیعه و سنی اختلافی نیست، بویژه در برنامه اربعین حسینی، شیعه، سنی و حتی مذاهب دیگر شرکت داشتند، همه ما درک کرده ایم که باید دست اتحاد به هم بدهیم و اگر این مهم همواره مورد توجه باشد دشمن را درهم می شکنیم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با انتقاد از سیاست های دولتمردان آمریکایی، ابراز داشتند: آمریکا مهم ترین کشوری است که هم به مردم خودش و هم به مردم دنیا ظلم می کند؛ ما معتقدیم چنین حکومتی باقی نخواهد ماند، به دلیل این که معتقدیم ظلم پایدار نیست؛ بنابراین دیر یا زود اینها برچیده می شوند و ان شاءالله آینده در اختیار حق طلبان خواهد بود.

معظم له با بیان این که رییس جمهور آمریکا مدام به ملت خودش دروغ می گوید، اظهار داشتند: رییس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است؛ او می گوید ما برجام را قبول نکردیم و ایران متلاشی شد، کجای ایران متلاشی شد؟ ایران بحمد الله به عنوان یک کشور نیرومند در منطقه ایستاده است.

ایشان در واکنش به ادعای آمریکایی ها که حربه تحریم را برای کشاندن ایران پای میز مذاکره مطرح می کنند، گفتند: محال است جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره کند زیرا ما یک سال و نیم در قالب برجام مذاکره کردیم اینها در یک ساعت همه چیز را رها کردند و تعهدات شان را زیر پا گذاشتند؛ به چنین افرادی چه کسی می تواند اطمینان کند؟

معظم له تاکید کردند: سایر مردم دنیا هم نمی توانند به چنین دولتی اعتماد کنند؛ تاکید می کنیم کسی که به این راحتی تعهداتش را زیر پا می گذارد به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

نکته دیگری که حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار به آن تصریح کرد، وارونه نشان دادن شرایط کشور و ملت ایران در رسانه های غربی بود. ایشان در این خصوص گفتند: چهره ای که غربی ها از ایران در رسانه ها نشان می دهند واقعیت ندارد، وقتی خبرنگاران و دیگر افراد وارد کشور ما می شوند و واقعیات کشور ما را از نزدیک می بینند کاملا مشاهده می کنند ایرانی را که آنها می بینند با ایرانی که در رسانه های غربی است کاملاً متفاوت است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: ما معتقدیم دروغ فروغ ندارد و به جایی نمی رسد، همان گونه که در قرآن کریم تصریح شده «ان الارض یرثها عبادی الصالحون» زمین را بندگان صالح مالک خواهند شد. ان شالله با ظهور حضرت مهدی(عج) همه زمین زیرپرچم عدل الهی قرار خواهد گرفت.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که باید با هوشیاری و حفظ وحدت نقشه های دشمن را بشناسیم و خنثی کنیم، یادآورشدند: مهم این است از شعارهای دروغین دشمن نهراسیم و بدانیم آنها هر چه توانسته اند انجام داده اند اما به جایی نخواهند رسید.

معظم له تحریم جمهوری اسلامی و ملت ایران از سوی آمریکایی ها را مساله جدیدی ندانستند و گفتند: آنها چهل سال است که با ما دشمنی می کنند اما نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و در چهل سال آینده هم کاری از پیش نخواهند برد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خطاب به لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا تصریح کردند: امیدواریم آنچه شما از کشور ما دیده اید برای دوستان و پیروان خود در آمریکا نقل کنید.

معظم له در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برگزاری چندین کنگره برای تبیین ماهیت جریان های تکفیری با حضور اندیشمندان و علمای جهان اسلام در سال های گذشته در شهر مقدس قم، افزودند: ما در سال های گذشته چند کنگره با حضور اندیشمندان و بزرگان جهان اسلام برگزار و در باره خطرات تکفیری ها، داعش و امثال این گروه تروریستی بحث و تبادل نظر کردیم و تاکید داشتیم که تکفیری ها تنها با نیروی نظامی از بین نمی روند و علمای اسلام باید ماهیت فکر و اندیشه اینها را برملا کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ابراز داشتند: ما معقتدیم پایان عمر تکفیری ها نزدیک شده است و در آینده خواهیم دید که خبری از تکفیری ها و مدافعان شان نخواهد بود.

تاریخ انتشار: « 1397/08/15 »

نظر شما برامون مهمه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
سامانه پاسخگویی برخط(آنلاین) به سوالات شرعی و اعتقادی مقلدان حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
تارنمای پاسخگویی به احکام شرعی و مسائل فقهی
آیین رحمت
انتشارات امام علی علیه السلام
خبرگزاری دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی